Pilotem vrtulníku

Dodavatel: Adrop
Neopakovatelný zážitek - vyzkoušejte si být pilotem skutečného vrtulníku. Od mala Vás lákají letadla a vrtulníky, milujete volnost pohybu, vzrušení a umíte jednat v krizových situacích? Nebo si to alespoň myslíte. Chtěl byste sedět v kokpitu a zjistit, o Více
  • Dostupnost: 24 dní
  • Kod výrobku: 00371
  • Varianta
Cena:7 500,- Kč
bez DPH 6 250,-

Zboží nelze momentálně objednat

Pilotem vrtulníku

Neopakovatelný zážitek - vyzkoušejte si být pilotem skutečného vrtulníku. Od mala Vás lákají letadla a vrtulníky, milujete volnost pohybu, vzrušení a umíte jednat v krizových situacích? Nebo si to alespoň myslíte. Chtěl byste sedět v kokpitu a zjistit, o čem to přesně je. Pojďte si vše jen vyzkoušet. Strávíte hezký den mezi vrtulníky, letadly a mezi stejně nadšenými lidmi.

Program kurzů

Společně s pilotem naplánujete let, zakreslíte trasu v mapě, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, naprogramujete palubní přístroje, zjistíte aktuální meteorologické podmínky, provedete předletovou prohlídku vrtulníku a poslechnete si, jak vyžádat povolení ke startu. Tím odposloucháte správnou frazeologii při komunikaci s řídící věží. Jako druhý pilot zkontrolujete předletové úkony po kapitánovi vrtulníku. Vyzkoušíte si, zda máte talent na řízení vrtulníku a zda dokážete s klidem řešit nouzové situace.

Po obdržení povolení provedete poslední kontrolu přístrojů. Motor na plný výkon, plné otáčky rotoru a odlepení od země a letíte. Po startu budete mít na starosti navigaci vrtulníku. K dispozici budete mít pouze mapu a kompas.

Na výběr máte dva typy kurzů:

Exkluzivní kurz

Exkluzivní kurz se liší od toho klasického v tom, že budete mít k dispozici dvoumístný vrtulník Robinson R22. Letíte tedy ve vrtulníku sám pouze s pilotem.

Klasický kurz

Budete mít k dispozici 4 místný vrtulník Robinson R44. Společně s Vámi a pilotem budou ve vrtulníku s Vámi ještě další dva účastníci. Každý člen posádky bude minimálně 15 - 20 minut plnit simulovanou funkci 2. pilota na pravém předním sedadle vedle kapitána.

Podmínky

Vhodný pro muže i ženy od 16 let. Mladší osoby pouze v doprovodu (nebo souhlasem) rodiče.

Počasí

Předpokladem je pěkné počasí, nemělo by pršet ani sněžit.

Čas pro exkluzivní kurz

Celkem cca 2 - 3 hodiny:

• Sraz na letišti 10 minut

• Předletová příprava 60 minut

• Let cca 30 minut

• Poletový rozbor dle chuti

Celý let je naplánován na 30 minut letového času, kdy budete plnit simulovanou funkci pilota na předním sedadle vedle kapitána.

Čas pro klasický kurz

Celkem cca 3-4 hodiny:

• Sraz na letišti 10 minut

• Předletová příprava 60 minut

• Let cca 90 minut

• Poletový rozbor dle chuti

Let je naplánován na minimálně 1 hodinu čistého letového času a dále 30 minut pro přistání na dalších letištích.

Počet účastníků

Exkluzivní kurz je určen pro 1 osobu, klasický kurz pro 1 – 3 osoby.

Diváci

Diváci mohou být přítomni, můžou fotografovat i filmovat.

Oblečení a vybavení

Vezměte si na sebe sportovní oblečení, s sebou něco na psaní a na poznámky a fotoaparát, abyste zdokumentovali zážitky své a svých pilotních kolegů. Kabina vrtulníku je v zimě vytápěná.

Sezóna

Celoročně.

Rezervace termínu

Alespoň měsíc dopředu, dle vypsaných termínů.

Varianta Klasický kurz pro 1 osobu (okr. Kladno)
Darečky.cz