Odpoledne s pravým houbařem

Dodavatel: Adrop
Po setkání s odborníkem, pro kterého jsou houby vášeň, a zná téměř všechny druhy, budete obdivovat kolik druhů je daleko chutnějších a dostupnějších než nudné běžně známé houby. Poznáte, jak snadno pěstovat léčivé houby doma. Jestli si myslíte, že znáte h Více
  • Dostupnost: 24 dní
  • Kod výrobku: 00155
  • Varianta
Cena:2 890,- Kč
bez DPH 2 408,-

Zboží nelze momentálně objednat

Odpoledne s pravým houbařem

Po setkání s odborníkem, pro kterého jsou houby vášeň, a zná téměř všechny druhy, budete obdivovat kolik druhů je daleko chutnějších a dostupnějších než nudné běžně známé houby. Poznáte, jak snadno pěstovat léčivé houby doma. Jestli si myslíte, že znáte houby, tak tento zážitek Vás přesvědčí o tom, že neznáte ani půlku jedlých a zdravých hub. Zážitek je vhodný pro lidi milující přírodu. Sami si nasbíráte výborné jedlé houby (některé i léčivé), které byste sami nikdy nepoznali. Budete náležitě poučeni o vlastnostech hub a jejich nejlepším způsobu zpracování.

Program

Po příjezdu se seznámíte s houbařem, který se houbaření věnuje celý svůj život. Po seznámení Vám předvede speciální pomůcky pro sběr hub v náročných místech. Tyto pomůcky si po návratu domů můžete lehce sestrojit. Poté vyrazíte na místo, které vybere houbař dle období či podmínek. Na okraj lesa se dostanete autem. Vyrazíte na hodinu a půl dlouhou procházku po podkrkonošských lesích, kde narazíte nejen na spoustu hub, ale i na spoustu rarit z okolí. Houbař je znalý místního kraje, a tak se dozvíte spoustu zajímavostí. Každou houbu Vám houbař představí, popíše a řekne, kde se vyskytuje. Také se dozvíte spojitost s počasím, kde houby předpokládat za jakého počasí. Nasbíráte jedlé houby, dozvíte se, jaké houby jsou nejzdravější. Po návratu dostanete osvěžující nápoj z čajové houby, která se dá pěstovat doma. Také dostanete pár tipů jak jíst houby, aby bylo jídlo zdravé. Houbař Vám bude dál k dispozici k pozdějším konzultacím, když něco najdete a nebudete si vědět rady. Dostanete také recept pro pěstování hub doma. Houby rostou celý rok, tak proč tedy čekat na podzim až porostou běžné houby. Naučte se sbírat a pěstovat jedlé a zdravé houby po celý rok, staňte se lepším houbařem.

Podmínky

Vhodný pro muže i ženy.

Počasí

Je brán ohled na počasí – určí houbař.

Čas

3 hodiny

Počet účastníků

Tento dárek je určen pro 1-2 osoby.

Diváci

Dárek je určen pouze pro obdarovaného.

Oblečení

Doporučujeme starší nenápadné oblečení vhodné do lesa bez reflexních doplňků, boty zpevněné v kotníku, čepici, houbařský nožík, košík nebo plátěnou tašku, nedoporučuje se drahé a nové oblečení.

Sezóna

Celý rok, dle počasí a teplot (obvykle od března do prosince).

Měli byste vědět

Nutnost schopnosti samostatného pohybu po lese.

Rezervace termínu

Minimálně týden předem.

Varianta Pro 1 osobu (Krkonoše)
Darečky.cz