L-carnitine 66.666 Liquid 1 litr Prom-in

Dodavatel: Fit centrum
L-carnitin podporuje nárůst svalové hmoty, urychluje regeneraci a napomáhá redukci nadváhy. Jeho přínosem je tvorba energie z tuků. Přednostním spalováním tuků dochází k redukci nadváhy. Zvyšuje výkonnost u sportovců. Při dostatečné saturaci organismu nedochází k ukládání tuků hlavně u žen. Podporuje kardiovaskulární funkce organismu a snižování cholesterolu – tím chrání srdce a mozek preventivně. Více
  • Dostupnost: Skladem
  • Kod výrobku: fitness772
Cena:480,- Kč
bez DPH 400,-

Zboží nelze momentálně objednat

L-carnitine 66.666 Liquid  1 litr Prom-in
L-Carnitin je zcela nezbytnou součástí jídelníčku všech, kteří se snaží o odbourání podkožního tuku. Je to sice chemická sloučenina tělu vlastní, ale pouze 25% potřebného množství si organismus dokáže vyrobit a zbytek? Ten musí být dodán stravou... a zde je kámen úrazu, protože karnitin se v opravdu velkém množství vyskytuje pouze ve skopovém, které je ovšem na našem jídelníčku pouze velmi vzácně. I když jeho zdrojem je i jakékoli červené maso, přesto hrozí opravdu reálné nebezpečí, že můžeme trpět nedostatkem karnitinu. Zvláště u žen, které velmi často červené maso vůbec nekonzumují, ale i při všech redukčních dietách, kdy je pro mnoho cvičenců červené maso tabu pro svoje skryté množství tuků. Hrozba nedostatku karnitinu se stupňuje přímo úměrně s tím, jak narůstá potřeba spalování tělesného tuku zvláště při aerobní pohybové činnosti. Bez karnitinu totiž nevyužijeme jako zdroj energie ani gram tělesného tuku! A jak karnitin vlastně funguje? Karnitin na sebe váže tukové látky uvnitř buňky a přenáší je do jejich mitochondrií, tedy „elektráren“ buňky na „spálení“. Poté se vrací zpět do nitra buňky pro další „várku“ tukových látek (mastných kyselin) a celý proces se opakuje. Je to analogie situace, kdy do elektrárny dopravují vlaky uhlí na spálení. Karnitin je těmi vagóny a uhlím jsou tukové látky. Tedy limitující pro dopravu uhlí je počet vagónů. Pokud nemáme karnitinu dostatek, stává se tato skutečnost překážkou efektivního spalování tuků a tukové látky se v buňce hromadí a nespalují. Karnitin má ovšem v organismu kromě vlivu na spalování tuků opravdu mnohačetné působení:

  • * karnitin šetří svalový glykogen
  • * karnitin snižuje tvorbu kyseliny mléčné (laktátu) a tím i svalovou bolest
  • * karnitin zlepšuje dodávku kyslíku do svalu
  • * karnitin podporuje činnost srdce (vždyť je to taky příčně pruhovaný sval)
  • * karnitin zvyšuje pohyblivost spermií (a tím plodnost mužů)
  • * karnitin zvyšuje počet androgenních receptorů ve svalové buňce a tím efekt testosteronu na tvorbu svalové hmoty

To sice není zdaleka vše, ale jistě jsou to pádné důvody k zařazení karnitinu jako suplementu do Vašeho stravovacího programu. Firma Promil pro Vás připravila tekutý, tedy 100% karnitin, jehož optimální dávkování je 1 gram v dny tréninku a alespoň půl gramu v dny odpočinku. Karnitin je totiž pro maximální efekt nutné brát denodenně a dlouhodobě, protože opravdový efekt se dostaví až za dva, tři týdny. L-karnitin 66666 liquid je velmi vhodné kombinovat s dalším suplementem Promilu a to Fat burnerem a v případě redukčních diet i s větvenými aminokyselinami BCAA 2:1:1.


DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ

Doporučená denní dávka (DDD): 15 ml

POUŽITÍ

Před použitím protřepejte. DDD můžete zředit s neslazeným nápojem nebo užít přímo. Po použití láhev pečlivě uzavřete a skladujte v chladu. Po otevření doporučujeme spotřebovat do 3 měsíců. Odměrku vždy pečlivě vymyjte a osušte.

SLOŽENÍ

Voda, L-karnitin baze, kyselina citronová, přírodní a přírodně identické aroma, náhradní sladidla: sucraloza, acesulfam K, pyridoxin HCl, konzervant: sorban draselný

UPOZORNĚNÍ

Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Před použitím protřepat! Určeno pro zvláštní výživu. Skladujte v suchu při teplotě 8 - 25°C. Chraňte před mrazem a přímým slunečním zářením. Není určeno pro děti, těhotné a kojící matky. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Spotřebujte do data uvedeného na obalu.

HMOTNOST


1000 ml
Výrobce PROM-IN
Darečky.cz