Krbová kamna FLAMINGO ® VEGA žlutá

Dodavatel: HS Flamingo
Krbová kamna Flamingo jsou díky své vysoké kvalitě a skvélé ceně velice žádaným artiklem teplovzdušných kamen na českém i evropském trhu.Krbová kamna Flamingo nabízejí standardní možnost napojení externího přívodu vzduchu. Pro co nejefektivnější spalová Více
  • Dostupnost: Skladem
  • Kod výrobku: HSF02-001
Cena:10 490,- Kč
bez DPH 8 669,-

Zboží nelze momentálně objednat

Krbová kamna Flamingo jsou díky své vysoké kvalitě a skvélé ceně velice žádaným artiklem teplovzdušných kamen na českém i evropském trhu.
Krbová kamna Flamingo nabízejí standardní možnost napojení externího přívodu vzduchu. Pro co nejefektivnější spalování je přivedený vzduch dále rozdělen na primární (pod rošt), sekundární na oplach skla a terciální pro podporu spalování plynných částic.
Komora je konstruovaná tak, aby byla dosažena vysoká účinnost a malá spotřeba paliva, která činí průměrně 2,5 kg na hodinu.Spalovací komora je vyrobená ze silného ocelového plechu a pro dokonalejší spalování je vysázena pravým šamotem. Sekundární spalování, krásně čisté sklo a externí přívod vzduchu je u kamen Flamingo samozřejmostí. Kamna jsou vyrobená z kvalitních materiálů a díky tomu Vám můžeme poskytnout záruku 5 let

Proč koupit kamna Flamingo

U kamen řady Flamingo je systém spalování na nejvyšší úrovni a zajišťuje centrální přísun vzduchu z exteriéru, který zajišťuje bezpečnost před výbuchem plynných částí pomocí plynulého přisávání čerstvého vzduchu. Inovativní prvek zajišťuje vysokou účinnost, snížení spotřeby paliva až o 40% a zejména šetrnost k životnímu prostředí. Množství popela je minimální. Celý spalovací proces je ovládán dvěma táhly, kdy první slouží k regulaci primárního vzduchu, který je zapotřebí k zatopení a rozhoření dřeva. Druhé táhlo slouží k podpoře sekundárního spalování. Jeho otevřením dochází k přísunu předehřátého vzduchu do horní části spalovací komory. Tento vzduch se používá k úspornému a co nejefektivnějšímu průběhu hoření dřeva. Tímto je zajištěna vysoká účinnost a krásné hoření včetně čistého skla.

ovládání kamen Flamingo

Konvekční krbová kamna

Krbová kamna Flamingo patří do skupiny konvekčních, tedy zajišťují plynulé proudění ohřátého vzduchu a rovnoměrné vyhřátí místnosti.

Konvekční krbová kamna Flamingo

Šamotová vyzdívka

Šamot je základme pro vysokou účinnost a nízkou spotřebu paliva. Zajišťuje vysoké teploty ve spalovací komoře.

Šamotová vyzdívka Flamingo

Popelník

Ke snadnému vysypání popela

Popelník kamna Flamingo

Thanks to their high quality and very reasonable price, Flamingo wood stoves have become a very popular brand in Europe. Flamingo wood stoves are equipped with an external air intake connection as standard. To achieve the most effective combustion possible, the supplied external air is further channelled into primary air (under the grate), secondary air for washing the glass door and tertiary air for supporting the combustion of gaseous components. The combustion chamber is designed to deliver high efficiency and low fuel consumption, which is about 2 kg per hour on average. The interior of the combustion chamber is lined with Czech-made fire brick with a cast-iron grate at the base. This makes the combustion chamber almost immortal. These wood stoves are made using 3mm and 5mm thick steel plate; the 5mm steel plate provides robustness to the combustion chamber. This is why we are able to provide a 5-year warranty on our wood stoves.

Krbová kamna Flamingo jsou ryze českým výrobkem. Je zde kladen velký důraz na použité materiály a především jejich sílu. Krbová kamna splňují nejpřísnější evropské normy, díky nimž jsou velmi žádaná také v zahraničí. Spalovací komora je vyrobená ze silného ocelového plechu a pro dokonalejší spalování je vysázena pravým šamotem. Sekundární spalování, krásně čisté sklo a externí přívod vzduchu je u kamen Flamingo samozřejmostí.

Popelník

Ke snadnému vysypání popela

Šamotová vyzdívka

Šamot je základem pro vysokou účinnost a nízkou spotřebu paliva. Zajišťuje vysoké teploty ve spalovací komoře.

Externí přívod vzduchu

Výrazně zlepšuje spalovací proces v novostavbách a ,,utěsněných’’ místnostech.

Průměr externího přívodu vzduchu 100
Externí přívod vzduchu Ano
Palivo dřevo, dřevěné brikety
Norma EN 13229, BlmSchV - Stufe 2, 15a B-VG, DINplus, Flamme Verte
MATERIAL ocelový plech 3 a 5 mm, šamot
Spotřeba paliva 2,5
Provozní tah 12 - 14
Typ kamen teplovzdušná - dvouplášťová, konvenční
ZARUKA 5 let
Rozměr skla (Š x V) 340 x 280
Délka polen 35
VAHA 116
Průměrná teplota spalin 293
Emise CO (Při 13% O2) 0,08
Výhřevnost 60 - 240
Vývod spalin 150
Účinnost 80,72
Rozsah celkového výkonu 3 - 12
Jmenovitý výkon celkový 9
Deflektor (clona) Ano
Sekundární spalování Ano
Terciální přívod vzduchu Ano
Oplach skla Ano
Typ skla rovné
Vyměnitelná dlažba Ano
Rozměr topeniště (Š x V x H) 405 x 280 x 310
Přepravní rozměr palety 520 x 750
Výrobce HS Flamingo s.r.o.
Odvod spalin horní
Darečky.cz