Den na kozí farmě

Dodavatel: Adrop
Vyzkoušejte si, jaké to je obhospodařovat kozí farmu. Starat se o dojení, vyrábět kozí sýr či tvaroh, rodit kůzlátka apod. Na jeden den se stanete součástí příjemného kolektivu na rodinné farmě ve středních Čechách. Program Zážitek začíná příjezdem přibli Více
  • Dostupnost: 24 dní
  • Kod výrobku: 00373
  • Varianta
Cena:1 560,- Kč
bez DPH 1 300,-

Zboží nelze momentálně objednat

Vyzkoušejte si, jaké to je obhospodařovat kozí farmu. Starat se o dojení, vyrábět kozí sýr či tvaroh, rodit kůzlátka apod. Na jeden den se stanete součástí příjemného kolektivu na rodinné farmě ve středních Čechách.

Program

Zážitek začíná příjezdem přibližně v 9hod ráno, dle domluvy i ve 13hod odpoledne. Ráno a pozdě odpoledne probíhá strojní nebo i ruční dojení koz, po kterém následuje malá svačina z produktů farmy dle Vašeho výběru (přibližně v hodnotě 50Kč, např. 0,5l kozího mléka a 150g kozího sýra).

Poté probíhá pasení koz ve vymezeném výběhu, v zimním období péče a krmení zvířat ve stájích, kde se rodí kozlátka (v měsíci únoru a březnu). Následují různé sezonní práce, které spočívají např. ve svozu krmiva, metení chlévské mrvy, opravy ohradníků a práci se zvířaty.

V druhé polovině zážitku probíhá výroba sýrů, tvarohů apod. ve schválené minimlékárně. Doporučuje se vlastnit zdravotní průkaz, v tomto případě je možno se zúčastnit i přímo výrobního procesu. Jinak to probíhá jen formou ukázky a rozhovoru. K dispozici je vždy odborník, který je schopen zodpovědět i velmi odborné otázky z oboru chovu, mlékárenství a zemědělství. Vše probíhá v přátelské atmosféře a nikdo není nucen dělat manuální práci, pokud uzná, že by to nezvládl.

Na závěr je na farmě malá prodejna regionálních a vlastních biopotravin, kde může klient ochutnat i zakoupit biopotraviny dle vlastního výběru.

Podmínky

Vhodný pro muže, ženy i děti. Není vhodné brát s sebou domácí mazlíčky. Pro starší lidi a vozíčkáře je možná i pouhá relaxace a rozhovor s majitelkou farmy a jejími pracovníky spojené s ukázkou výroby a chovu. Na účast přímo ve výrobním procesu je nutno doložit zdravotní průkaz, který Vám vystaví Váš obvodní lékař.

Čas

Akce probíhá v rozmezí 9 – 14 hodin, ale je možné domluvit se i na jiný čas. Celkem zážitek trvá 4 – 5 hodin.

V zimním období je možné zážitek zkrátit na dobu 3 hodin (listopad – únor).

Počet účastníků

Tento dárek je určen pro 1 i více osob.

Diváci

Diváci mohou být přítomni pouze za poplatek.

Oblečení

Práce se předpokládá, a proto je nutný pracovní oděv a holinky, případně pokrývka hlavy a opalovací krém, rukavice.

Sezóna

Ideální doba je od března do října, ale není podmínkou. V zimě je práce spíše ve stájích, rodí se kůzlata a pečuje se o ně, probíhá výroba kravských sýrů a konopného bio čaje.

Měli byste vědět

Pokud chcete absolvovat zážitek ve více lidech, než nabízíme v ceníku, obraťte se pro kalkulaci na nás. Rádi Vám připravíme zážitek pro celou rodinu.

Rezervace termínu

Alespoň 14 dní dopředu.

Varianta Zimní varianta pro 1 osobu na 3 hodiny (Rožmitál p.T.)
Darečky.cz