• Netradiční dárky

Řízení lokomotivy

Dodavatel:
Motorová lokomotiva 701, s původním označením T 211.1, je výrobkem ČKD Praha. Hnací jednotkou je spalovací naftový motor TATRA T 930-51, dvanáctiválec, chlazený vzduchem. Provozní výkon je 169 kW, uspořádání pojezdu B, rozchod 1435 mm, přenos výkonu 4stup Více
  • Dostupnost: Skladem
  • Kod výrobku: Řízení lokomotivy
Cena:3 660,- Kč
bez DPH 3 025,-

Zboží nelze momentálně objednat

Řízení lokomotivy

Motorová lokomotiva 701, s původním označením T 211.1, je výrobkem ČKD Praha. Hnací jednotkou je spalovací naftový motor TATRA T 930-51, dvanáctiválec, chlazený vzduchem. Provozní výkon je 169 kW, uspořádání pojezdu B, rozchod 1435 mm, přenos výkonu 4stupňovou mechanickou převodovkou s reversací. Maximální provozní rychlost činí 40 km/hod.

Tato lokomotiva byla koncipována pro lehkou staniční posunovací službu, posun v lokomotivních depech a dopravu na vlečkách velkých průmyslových závodů. Zejména ve vlečkovém provozu se plně osvědčila velice jednoduchá konstrukce lokomotivy. Lokomotivy řady 701 dnes ještě slouží na posunu v depech Českých drah i na vlečkách.

Popis

Vyzkoušíte si řízení této lokomotivy ČKD řady 701. Tento drobeček váží 22 tun a při rychlejším rozjezdu máte pocit, že řídíte sportovní vozidlo. Zapomeňte na volant, brzdu, plyn a spojku jako v autě. Řízení lokomotivy je zcela odlišné. Pod vedením zkušeného strojvedoucího si můžete vyzkoušet naprosto úchvatný pocit řídit takový kolos. Jízda probíhá na uzavřené trati.

Podmínky

Vhodný pro muže, ženy i děti od 3 let. Pokud si budete chtít řízení sami vyzkoušet, je nezbytný řidičský průkaz skupiny B a tedy věk od 18 let. Mladší osoby se mohou pouze svézt.

Počasí

Nemá na zážitek vliv.

Čas

Zážitek trvá cca 30 minut.

Počet účastníků

Určeno pro 1 osobu, která řídí (nutný ŘP sk. B) + přihlížející, kteří se mohou svézt. V kabině je místo pro doprovod 1 - 2 lidí, ale je možné se prostřídat.

Diváci

Diváci mohou být přítomni, mohou filmovat i fotografovat.

Oblečení

Doporučujeme sportovní oblečení a pevnou obuv.

Sezóna

Celoročně.

Rezervace termínu

Co nejdříve, termín je vypisován cca 1x za měsíc.

Darečky.cz